zdobienie rozmaitych części ciała


Jest grupa ludzi, która kocha zdobić rozmaite części ciała. Popularne stało się tatuowanie, przebijanie skóry, czyli piercing. Piercing nie redukuje się tylko do tradycyjnych przebić uszu, a polega przede wszystkim na praktykowaniu przebić w osobliwych miejscach ciała, w nosie, brwi, sutkach, okolicach brody, w pępku, a również w narządach płciowych. Wykonanie piercingu ciała trwa z reguły parę minut. Na ów zabieg składa się przebicie skóry, oraz założenie kolczyka. W przekłute miejsca wprowadza się kolczyki sporządzone na ogół z tytanu. Kolczyki z takich tworzyw jak stal chirurgiczna, plastik, kość, drewno, szkło, koral, srebro należy zakładać dopiero po pełnym wygojeniu przekłutego miejsca.

Niezwykle ważne są materiały z jakiego wykonano kolczyki do nosa. Właściwa pielęgnacja po przekłuciu i przez cały okres gojenia zapewniają bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że tylko kolczyk, które są poddane procesowi sterylizacji mogą być zakładane na przekłucie. Coraz to wyższą popularnością cieszą się tunele, które rozciągają płatki uszne czasami do średnicy kilkudziesięciu centymetrów. Czas gojenia rany związanej z założeniem piercingu zależny jest czystości, pielęgnacji, punktu przekłuwania, czy tworzywa z którego wykonany jest kolczyk (czytaj więcej).

zbliżenie - moda

Autor: Ramón Portellano
Źródło: http://www.flickr.com

Niektóre zdobienia zagwarantowane są wyłącznie dla dziewczyn. Łańcuszki na brzuch potrafią być ozdobą na na plaży, czy basenie, świetnie wygląda w połączeniu z bikini. Owego typu biżuteria jest także odpowiednim pomysłem dla dziewczyn, które zawodowo zajmują się tańcem brzucha, ponieważ łańcuszek wspaniale podkreśla talię. Jest również ewentualność zamówienia łańcuszka własnego projektu. Taką biżuterię można również zamówić przez internet.

Możemy także przystosować akcesoria takie jak małe wisiorki umieszczone przy zapięciu. Przy zakupie owego rodzaju biżuterii trzeba zwrócić szczególną uwagę na kilka detali. Przede wszystkim na splot i bez wątpienia na długość.

Czy taka notka nakłoniła Cię do wyszukania analogicznych? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i dodatkowo sprawdź również wypowiedzi na nasz temat (https://zafaworkwear.pl/fartuchy-gastronomiczne/)!

W naszym klimacie nie ma wielu możliwości do pokazywania takiej ozdoby ze względu na warunki atmosferyczne. Niemniej jednak warto nakładać go choćby sporadycznie (czytaj dalej tutaj)