Pełna blasku skóra – w rzeczy samej! Na co patrzeć przy wyborze preparatów?


W tej chwili duża liczba kobiet zajmuje się domowymi sposobami ochrony cery. Wykwitają rozliczne blogi i kanały filmowe, które przybliżają tę tematykę i sprawiają, iż wiedza na temat dobrego stanu skóry stale się upowszechnia. Nawet zważywszy na to, że część prezentowanych treści to jednak nieprawda, wiele możemy się dowiedzieć i niemało z tego wskazane jest wcielić w życie.

panorama - wygląd

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
wygląd - fotografia

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
wygląd - fotos

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Istotą naturalnego pielęgnowania cery jest sięganie po kosmetyki jak najmniej ulepszone chemicznie. Samodzielnie wyprodukowane peelingi będą więc najczęściej bazowały na soli gruboziarnistej, którą można zakupić chociażby w supermarketach spożywczych. Prymat wiodą rośliny z pierwszej ręki, najlepiej z osobistego ogródka, chociaż nie ulega kwestii, że mało kto może to uzyskać. Dla ludzi, którzy z przeróżnych powodów muszą korzystać z innych źródeł, powstaje mnogość portali z asortymentem do robienia specyfików. Są tam zarówno wspomniane zioła, jak i bogate półprodukty kosmetyczne, na przykład bazy do toników czy maseczek. Warto zaznajomić się z opcjami, jakie dają tego rodzaju instytucje. Wypada jednak zresztą zbadać rodowód kupowanych artykułów. Najlepiej, jeżeli nadano im należyte atesty, określające na ich użyteczność i bezpieczeństwo. Przykładowo olej arganowy z certyfikatem może być ciut kosztowniejszy niż taki kupowany od przysłowiowego ulicznego sprzedawcy, ale chociaż będziemy mieć pewność, iż kosmetyki stworzone z jego udziałem naprawdę pomogą naszej skórze.

Na dobrostanie nie powinno się oszczędzać – potrafi się to skończyć nadzwyczaj niemiło, nawet wizytą na oddziale chorób skóry w szpitalu. Domowe preparaty z istoty mają nas odsuwać od w znacznym stopniu przetworzonych i nasyconych chemikaliami środków, oferowanych przez największe firmy kosmetyczne. Nie pozwólmy zatem, ażeby nieprzemyślany wybór substratów udaremnił te plany.