Niezbędne wyposażenie do salonu kosmetycznego


Chcesz mieć gabinet kosmetyczny? A może jesteś właścicielem takiego miejsca i chcesz wymienić używany sprzęt na nowszy, który wpłynie na wysoką jakość usług? Podpowiadamy co jest podstawą wyposażenia salonu kosmetycznego.

Fotel do salonu kosmetycznego

kadr - skóra

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno jakikowiek salon nie może funkcjonować bez fotela, na którym wykonywane są zabiegi. Taki fotel powinien zapewniać wygodę klientki podczas długiego zabiegu, ale również powinien umożliwić komfortowe warunki pracy kosmetyczce, które polegają na łatwym dostępie do poszczególnych partii ciała. Oprócz standardowych foteli uniwersalnych, producenci wyposażenia do salonów kosmetycznych oferują także specjalne fotele, służące do konkretnych zabiegów. Na pewno nieodłącznym elementem działalności każdego salonu kosmetycznego są zabiegi polegające na pielęgnacji stóp i paznokci.

Podoba Ci się ten artykuł? Jeśli masz chęć zdobyć większą ilość danych, odszukaj www, które posiada nie mniej ciekawe dane.

Praktycznie w ofercie każdego takiego salonu znajdziemy pedicure. To zabieg kosmetyczny, któremu poddaje się paznokcie u stóp. Można wyróżnić kilka rodzajów pedicure – kosmetyczny, leczniczy oraz pedicure biologiczny – w każdym z nich niezbędny jest fotel do pedicure. Taki fotel zapewnia trzymanie stóp w stabilnej pozycji, Różne możliwości regulacji pozwalają na dostosowanie fotela do indywidualnych oczekiwań. Szczególnie wygodne są fotele z elektronicznym sterowaniem za pomocą pilota. Użyteczne będą również modele wyposażone w brodzik.

Sterylizacja na najwyższym poziomie

płótno - skóra

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy salon kosmetyczny musi być wyposażony w sprzęt do sterylizacji. Do tego celu wykorzystywane są parowe autoklawy.

Koniecznie zerknij tu – to prawdziwa gratka dla każdego miłośnika tematu, który tutaj przestawiamy. Ta wiadomość z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Takim właśnie urządzeniem jest autoklaw klasy b. Posiadanie tego sprzętu świadczy o poważnym podejściu do oferowanych usług. Sterylizacja to w gabinetach kosmetycznych absolutny standard. Ponadto, sterylizacja na najwyższym możliwym poziomie może mieć doskonałe walory marketingowe oraz wpłynąć na renomę gabinetu. Salon, który zapewnia poczucie bezpieczeństwa przez stosowanie autoklawu do sterylizacji najnowszej generacji z pewnością będzie chętniej odwiedzany przez klientów.

Wszelkie próby wprowadzania oszczędności w tym zakresie skończyć mogą się tragicznie dla klientów, a co się z tym wiąże doprowadzić do złej opinii o danym salonie. Brak sterylizacji wyposażenia stosowanego podczas zabiegów może doprowadzić do różnych chorób albo uczuleń i jest zwyczajne niemoralne.