Które badania wypada wykonywać w ciąży?


Systematyczne badania w ciąży są konieczne, bowiem to właśnie one zezwalają określić, czy płód rozwija się odpowiednio. Jeżeli więc jesteś w ciąży, bezsprzecznie nie winnaś stronić od lekarzy, ponieważ posiadają one wpływ nie jedynie na zdrowie dziecka, lecz też na Twoje.

ciąża - badania

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

W stanie takim, jak ciąża badania warszawa zaleca różne. Od 5-8 tygodnia ciąży, naturalnie musi się robić rozmaite badania interesujące www.artemed.pl/ profilaktyczne, takie jak na przykład badanie piersi, pomiar ciśnienia czy też ocena ryzyka ciążowego. Co więcej musimy zrobić parę badań obowiązkowych, przynależą do nich badania grupy krwi, badania poziomu cukru we krwi bądź też badania moczu. Dodatkowo powinno się zrobić też morfologię.
W 11-14 tygodniu w stanie jakim jest ciąża badania warszawa zaleca dodatkowe: zdefiniowanie masy ciała, ocena niebezpieczeństwa ciążowego lub także badanie ogólne i ginekologiczne. Dodatkowo do obowiązkowych badań wypada wykonanie USG.
W 15-20 tygodniu obowiązkowo powinnyśmy wykonać takie badania, jak morfologia krwi albo badania moczu, mało tego wypada zdecydować się również na przeciwciała Rh. Badanie te powinno się realizować regularnie przez całą ciąże. Oprócz systematycznych badań, powinnyśmy również kontaktować się ze swoim medykiem, w razie jakichś dolegliwości. Jeżeli przeczuwasz, iż coś jest nie tak, pojawiają się ostre bóle brzucha lub inne bardzo niepokojące objawy, nie zwlekaj – jak najszybciej skontaktuj się ze swoim medykiem. Oczywiście nie musi to być coś istotnego, możliwe, iż jest to tylko drobnostka, chociaż zawsze lepiej to sprawdzić.
Ciąża na pewno jest wyczerpująca, podobnie jak na przykład sam poród i pierwsze chwile macierzyństwa. Idealnym pomysłem na wytchnienie po porodzie jest SPA. Niewątpliwie nawet kilka dni w SPA dopomoże Ci dojść do siebie, odpocząć oraz odprężyć się. W SPA czeka na nas sporo różnych zabiegów kosmetycznych oraz pielęgnacyjnych. Jeżeli interesuje nas spa Warszawa z pewnością zaoferuje nam atrakcyjne opcje wypoczynku.

W Necie niezwykle łatwo i rychło odnajdziemy interesujące propozycje w Spa w Warszawie, i także zarezerwujemy pobyt.