Kategorie nałożenia wzorów na odzież


Nie ma osoby, która nie posiadałaby w swej szafie chociażby jednej koszulki wyposażonej w niekonwencjonalny nadruk w formie napisu, a nawet grafiki. Kiedyś produkty tego typu w krótkim czasie lądowały w koszu, gdyż nadruk spierał się, pękał i stawał nieelegancki, lecz w chwili obecnej nowoczesne metody nadruku sitowego sprawiają, że koszulki te bez większego trudu można prać w wysokich temperaturach, a nawet prasować, a mimo to i tak pozostaną one w takim samym stanie. Co ważniejsze – istnieje możliwość zakupu koszulki z prywatnym nadrukiem, toteż również i one będą odporne na wysokie temperatury.

stykówka - ubrania

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Sitowy (druk na dzianinach), inaczej mówiąc sitodruk jest jedną z nowoczesnych technik druku, która to nakłada na siatkę tkaną, metalową lub wykonaną z włókien syntetycznych odpowiedni szablon, a następnie dochodzi do tak zwanego przetaczania odbitki, czyli farby przez matrycę. Ów siatka zawiera zwykle od 100 do 150 włókien na jeden centymetr. Wykonanie tego polega na kilku różnych procesach, jednak pewne jest jedno – drukowanie etykiet na butelki sitowy odznacza się wysoką odpornością na pranie, wysokie temperatury i częste prasowanie. W sprawie takiej jak właśnie sitodruk częstochowa jest w posiadaniu firm, które posiadają duże doświadczenie w tejże technice na co dzień, posiadając tym samym duże doświadczenie. Co więcej, istnieje także inna możliwość przedłożenia na odzież lub inne produkty odpowiedniego wzoru – w centrum zainteresowania w chwili obecnej jest haft komputerowy częstochowa z kolei również i tę technikę zna od podstaw.

Haft ten nie blaknie i nie kruszy się, gdyż jest nakładany za pomocą odpowiednich maszyn w charakterze przemysłowych automatów hafciarskich. Wszystko to nie byłoby jednak prawdopodobne bez odpowiednich programów komputerowych.