Jakiego rodzaju strój do komunii świętej będzie najbardziej odpowiedni dla dziewczynki? O czym pamiętać? Co jest dzisiaj modne?


Komunia Święta to znaczące wydarzenie dla rodziców, jak również dla dzieci. Należy pomyśleć o wielu rzeczach, a jedną z nich jest dopasowanie najwłaściwszego stroju. Jakiego typu wybrać? Na jakie kwestie zwrócić uwagę, by strój był najlepiej dopasowany?

W większości kościołów każde dziecko ma identyczne stroje liturgiczne. Takie skromne alby nie odciągają uwagi od najważniejszego przekazu takiej uroczystości, każde dziecko prezentuje się schludnie i elegancko. Dla każdej dziewczynki jest spory wybór różnorakich dodatków jak rękawiczki komunijne, jakie ożywią nawet najbardziej konserwatywny oraz stonowany strój. Jednym z ciekawszych elementów komunijnej stylizacji jest także fryzura. Nie ma co się dziwić, w sumie niektóre dziewczynki specjalnie przez parę miesięcy zapuszczają włosy, by mieć dłuższe na Komunii.

Pierwsza komunia święta

Autor: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego rodzaju fryzury najlepiej będą pasować wianki komunijne, jakie są też stonowanym, niezobowiązującym dodatkiem. Wianki ze sztucznych kwiatków odeszły już do przeszłości, bardziej właściwe są żywe kwiaty. Jesteśmy w stanie je po prostu kupić u florystki, albo zamówić i odebrać w dniu Komunii. Możemy również je przygotować samemu. Wspaniale wyglądają polne i łąkowe kwiaty. Wianki z takich kwiatów są naprawdę wspaniałe oraz świetnie komponują się z delikatną urodą dziewczynek. W każdym roku są pewne trendy w komunijnej modzie, w tym natomiast roku modne są już nie sztywne koki i nienaturalne loki.

Najlepsze są rozpuszczone, lekko falowane włosy. W tej fryzurze każda z dziewczynek będzie prezentowała się naturalnie i dziewczęco. Modne są też zaplatane fryzury, czyli kłosy oraz warkocze.

Przedstawiany artykuł kompletnie Cię pochłonął? Jeżeli tak, to zaciekawi Cię też niezła strona (www.argentumbizuteria.pl/), która zawiera pokrewne dane.

To rzeczywiście naturalny wybór, dodają dużo uroku każdej dziewczynie. A jaki wybrać ubiór po mszy? Pamiętajmy, iż na przyjęciu komunijnym dziewczynki powinny wyglądać elegancko, ale już jednak mniej niż na mszy. Najbardziej korzystnie więc zdecydować się na sukienkę w kolorze pastelowym. Najważniejsze, żeby strój był wygodny, ponieważ nasze dziecko z pewnością większość czasu będzie spędzać na zabawach. To bardzo ważne, aby było jej wygodnie przez cały ten czas.