Jakiego rodzaju strój do komunii świętej będzie najbardziej odpowiedni dla dziewczynki? O czym pamiętać? Co jest dzisiaj modne?


Komunia Święta to znaczące wydarzenie dla rodziców, jak również dla dzieci. Należy pomyśleć o wielu rzeczach, a jedną z nich jest dopasowanie najwłaściwszego stroju. Jakiego typu wybrać? Na jakie kwestie zwrócić uwagę, by strój był najlepiej dopasowany?

W większości kościołów każde dziecko ma identyczne stroje liturgiczne. Takie skromne alby nie odciągają uwagi od najważniejszego przekazu takiej uroczystości, każde dziecko prezentuje się schludnie i elegancko. Dla każdej dziewczynki jest spory wybór różnorakich dodatków jak rękawiczki komunijne, jakie ożywią nawet najbardziej konserwatywny oraz stonowany strój. Jednym z ciekawszych elementów komunijnej stylizacji jest także fryzura. Nie ma co się dziwić, w sumie niektóre dziewczynki specjalnie przez parę miesięcy zapuszczają włosy, by mieć dłuższe na Komunii.

Pierwsza komunia święta

Autor: Steven & Courtney Johnson & Horwitz
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego rodzaju fryzury najlepiej będą pasować wianki komunijne, jakie są też stonowanym, niezobowiązującym dodatkiem. Wianki ze sztucznych kwiatków odeszły już do przeszłości, bardziej właściwe są żywe kwiaty.

Przedstawiana tu kwestia jest według Ciebie godna uwagi? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu atrakcje zakopane, który proponuje podobne tematy.

Jesteśmy w stanie je po prostu kupić u florystki, albo zamówić i odebrać w dniu Komunii. Możemy również je przygotować samemu. Wspaniale wyglądają polne i łąkowe kwiaty. Wianki z takich kwiatów są naprawdę wspaniałe oraz świetnie komponują się z delikatną urodą dziewczynek. W każdym roku są pewne trendy w komunijnej modzie, w tym natomiast roku modne są już nie sztywne koki i nienaturalne loki.

Najlepsze są rozpuszczone, lekko falowane włosy. W tej fryzurze każda z dziewczynek będzie prezentowała się naturalnie i dziewczęco. Modne są też zaplatane fryzury, czyli kłosy oraz warkocze. To rzeczywiście naturalny wybór, dodają dużo uroku każdej dziewczynie. A jaki wybrać ubiór po mszy? Pamiętajmy, iż na przyjęciu komunijnym dziewczynki powinny wyglądać elegancko, ale już jednak mniej niż na mszy. Najbardziej korzystnie więc zdecydować się na sukienkę w kolorze pastelowym. Najważniejsze, żeby strój był wygodny, ponieważ nasze dziecko z pewnością większość czasu będzie spędzać na zabawach. To bardzo ważne, aby było jej wygodnie przez cały ten czas.