Jak dopasować biżuterię, by prezentować się olśniewająco? O czym trzeba pamiętać?


Biżuteria to atrybut kobiecości. Dodaje szyku, elegancji, uwydatnia urodę każdej z pań. Z pewnością każda kobieta wertuje Internet poszukując biżuterii wpisującej się w indywidualne oczekiwania i wytyczne.

Bransoletka

Autor: 38PR
Źródło: 38PR

Jedyne, co trzeba zrobić to wpisać sformułowania typu „bransoletki z kamieni” czy „biżuteria (zobacz także charmsy ze srebra oksydanowego) sklep internetowy” Trzeba zacząć od tego, że dopasowując biżuterię nie należy przesadzać. Często wykorzystanie zbyt wielu komponentów błyskotek da efekt odwrotny do zaplanowanego. Minimalizm i prostota to niemal zawsze droga do sukcesu. Kolejna reguła stanowi, że nie należy zestawiać ze sobą elementów srebrnych ze złotymi. Ze złotem można zdecydowanie łączyć bransoletki z kamieni. Koniecznie należy mieć na uwadze, że nie wszystkie dodatki będą odpowiednie na daną okazję.

Na formalnym spotkaniu, w pracy lepiej sprawdzą się uniwersalne modele. Jeżeli natomiast wybieramy się na randkę czy na dyskotekę, swobodnie możemy postawić na coś bardziej oryginalnego. Kolczyki mogą uwydatnić nasze oczy. Wypada pamiętać, że błyskotki w zielonej kolorystyce podkreślą oczy piwne, fiolet idealnie będzie się komponował z oczami niebieskimi, a brąz współgra z zielonymi oczami.

Zaopatrując się w kolczyki wypada jest dobrać je do kształtu twarzy. Jeśli nasza twarz jest kwadratowa, wypada wybrać długie, wiszące błyskotki. Niewielkie kolczyki sprawdzą się u pań mających pociągłą twarz. Generalnie powinno się pamiętać, że kształt kolczyka powinien być przeciwieństwem kształtu twarzy. Wybór biżuterii powinna również determinować nasza budowa ciała. Kobiety, które cechują się bardziej krągłymi kształtami raczej powinny decydować się na długie korale czy grubsze łańcuszki. Kobiety o drobnej budowie fantastycznie będą prezentować się z krótszymi naszyjnikami, cieńszymi łańcuszkami. Wreszcie biżuteria musi komponować się ze strojem.

Jeśli wybieramy prostą, tradycyjną sukienkę, przykładowo małą czarną, możemy zdecydowanie pozwolić sobie na odważne, charakterystyczne dodatki. Jeśli jednak chcemy włożyć kreację, która sama w sobie jest błyszcząca i zdecydowanie przyciąga wzrok, lepiej wybrać dodatki bardziej stonowane. Ciekawą biżuterię zakupić można w Internecie, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać frazę „biżuteria sklep internetowy”.