Dzieła z srebra oraz bursztynu


Istnieją pewne minerały, które są tajemnicze, a zarazem nader rozchwytywane głównie przez kobiety w formie biżuterii, bądź m.in. w roli kamieni oraz monet mogących stanowić dużą i wręcz bezcenną kolekcję. Niektóre z nich są niezwykle drogie, jednak z całą pewnością uwielbiane przez dużą ilość osób oraz posiadające ciekawą historię. Co więcej – warto wspomnieć też, iż posiadają one szerokie zastosowanie oraz można je spotkać właściwie wszędzie, dlatego też posiadają wielu zwolenników.

perspektywa - sklep

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
sklep - portret

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
sklep - malowidło

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Jednymi z nich są bursztyn i srebro. Pierwszy to nic innego jak żywica z drzew iglastych, a nawet – choć rzadziej – liściastych. Obecnie bursztyn posiada ponad 60 znanych rodzajów, natomiast najstarsze z nich mogą sięgać czasów dewońskich. Najmłodszych jednak nie zalicza się obecnie do bursztynów, jednak równocześnie należy wspomnieć, iż zostały one znalezione między innymi w Afryce, Australii i Nowej Zelandii . Warto wspomnieć, iż w obecnej chwili największe złoża bursztynu są zlokalizowane w obwodzie kaliningradzkim oraz zajmują aż 90% całych zasobów świata. Bursztyn jest w posiadaniu ciekawej barwy, dlatego też stosuje się go między innymi w wyrobie biżuterii dla pań, bądź breloczków. Srebro – www.e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Kolczyki-srebrne_Z-cyrkonia-498.html – natomiast to inaczej chemiczny pierwiastek, który – najprościej mówiąc – stosowany jest w jubilerstwie. Zarazem posiada też bakteriobójcze właściwości. W kwestii takiej jak właśnie biżuteria rękodzieło artystyczne sprawdzi się najlepiej i najszybciej trafi do gustów wielu pań.

Charakteryzuje się ono w szczególności dużą oryginalnością i ciekawymi wzorami. Tego typu biżuteria (Sprawdź – bransoletka modułowa) tworzona jest z najwyższą precyzją przez doświadczone osoby z pasją i zamiłowaniem do tworzenia jubilerskiego.