Czy otwarcie zakładu fryzjerskiego może być dobrym sposobem na biznes, jakie formalności trzeba przy tym spełnić.


Wielu ludzi zastanawiając się nad swoim biznesem myśli o otwarciu fryzjerskiego salonu. Jest to naprawdę interesujący pomysł, lecz jednak dla kogoś, kto będzie za sobą miał co najmniej parę lat doświadczenia w zawodzie – osoby które nie będą znać branży rzecz jasna będą mogły próbować, lecz na pewno będą miały znacznie trudniej.

W praktyce fryzjerski salon można otworzyć wszędzie, nawet w niedużych miasteczka będą chętni do tego, żeby dbać o swój wizerunek, w tym i włosy.

W przypadku, kiedy masz ochotę zgłębić rozpatrywaną kwestię także pod innym kątem, zobacz więcej szczegółów w serwisie (www.pro-trans.wroclaw.pl/), ponieważ on również ją rozważa.

Jak się okazuje, otwarcie takiego zakładu wielkiego wyzwania nie stanowi, choć oczywiście sporo spraw będzie do załatwienia. Zacząć wszystko trzeba od rejestracji firmy, tu procedury są dokładnie takie jak wszędzie, lecz należy jeszcze mieć na uwadze wymagania Sanepidu. W przypadku zakładów fryzjerskich panują dość rygorystyczne zasady, po pierwsze trzeba w odpowiednim stopniu dopasować do nich lokal. Należy wydzielić z nim kilka pomieszczeń spełniających dane funkcje, i wszystkie one muszą być w odpowiedni sposób wyposażone.

fryzjer, akcesoria

Autor: CinCool
Źródło: http://www.flickr.com

Duże znaczenie dla komfortu klientów i wygody pracy mieć będą meble, nie można zapomnieć o wystarczającej ilości luster, w jakich można będzie oglądać końcowe efekty. Oczywiście koniecznością będą najróżniejsze akcesoria i narzędzia do strzyżenia, to znaczy kilka rodzajów nożyczek, maszynki, grzebienie i szczotki, a na to wszystko odpowiedni pas dla pracownika. Ponieważ niektóre z narzędzi mają bezpośredni kontakt ze skórą, to trzeba również zadbać o ich czystość, tu bardzo dobrze może się sprawdzić na przykład autoklaw cena.
Na pewno trzeba będzie kupić wygodne fotele, na jakich będą wykonywane wszystkie prace, przydadzą się także profesjonalne myjki fryzjerskie oraz kilka suszarek.

Z takich też powodów jednym z ważniejszych etapów podczas zakładania zakładu fryzjerskiego będzie znalezienie lokalu. Jak już było wspominane, lokal musi spełniać wymagania określone przez przepisy, ale też powinien zapewnić odpowiednią ilość przestrzeni dla klientów i mieć dobrą lokalizację. Bardzo istotne będzie jego wyposażenie w niezbędne akcesoria i sprzęt.