Ubrania wieczorowe w paski – kochamy czy jednak nie?

czerwona suknia

W tym sezonie zostałyśmy dosłownie zasypane paskami. Widziałyśmy paski pionowe, paski poziome, paski wąskie i paski szerokie. Multikolor bądź w wydaniu klasycznym, jako mix biało – czarny – jak w przypadku sukienki Viola. Zwolenniczek tego rodzaju kompletów jest chyba tyle samo, co przeciwniczek – te uważają, że paski poszerzają i zakłócają proporcje figury.


ludzie na balu
Autor: jansun
Źródło: http://www.sxc.hu
Nie do końca jest to prawda, należy po prostu dobrać suknie wieczorowe do swojej figury i stosowanie dobrać elementy pozostałego stroju. Suknie wieczorowe w paski fantastycznie spiszą się na talii rodzaju Cegła – bez wyraźnie zaznaczonej talii i biustu. Wszystkie panie o drobnej i chłopięcej sylwetce będą doskonale wyglądały właśnie w sukienkach tego rodzaju. Sukienka o fasonie szmizjerki sprawdzi się wspaniale noszona, na co dzień, pasek w talii stanowczo uwydatni kształty – taka jest właśnie sukienka Christina.

Prócz sukienek znajdziemy także spódnice w paski i tuniki – też w paski. Takim przykładem wspaniałej tuniki może być tunika Florentyna.

Znakomita na lato, świetnie wygląda z gładkimi spodniami w kontrastowym kolorze. Bowiem paski na tunice są szerokie potrzebne jest włożenie wysokich obcasów – w ten sposób unormujemy sylwetkę. Przy wzorze tego typu powinniśmy uważać na długość tuniki – nie może być zbytnio długa – wtedy optycznie skróci nam nogi i zaburzy tym samym proporcje. Nie może być też zbytnio krótka – tunika bardzo nas poszerzy. A wszak nie o dodatkowe kilogramy nam chodzi (więcej).
W tym sezonie letnim znajdziemy także wiele spódnic we wzory, w tym w paski. Takimi przykładami są spódnica Jola i spódnica Eve.

Jeśli ta publikacja dała Ci do myślenia, to zerknij na omówienie, które podnosi zbliżoną problematykę. Tamten wpis niewątpliwie również Cię zaciekawi, więc kliknij tutaj.

Obie spódnice fantastycznie reprezentują się z gładkim topem są bowiem na tyle wzorzyste i tym samym wyraziste, że nie wymagają mocnej oprawy.

Paski są nieodzownym wzorem tkanin od lat i takim zapewne pozostaną. Odwiedzając sklep z ubraniami damskimi możemy wybierać wśród wzorów i kolorów, w tym wśród printów roślinnych, czy zwierzęcych. Należy aczkolwiek podkreślić, że trend pasków jest jednym z najmocniej zarysowanych i … uwielbianych!

(czytaj więcej)